E-Rejestracja

EuroMedic

Euromedic to doświadczenie i bezpieczeństwo

Powstanie szpitala EuroMediC to efekt wielu lat doświadczeń w prowadzeniu działalności medycznej. Początki to wiek XX i ośrodek, w którym były wykonywane zabiegi i operacje z zakresu chirurgii naczyniowej i okulistyki.

Kolejnym krokiem rozwoju było rozszerzenie oferty wraz z powstaniem EuroMediC Kliniki Specjalistyczne i organizacja usług medycznych w ramach chirurgii naczyniowej, chirurgii ogólnej, chirurgii plastycznej, okulistyki, ortopedii, ginekologii, dermatologii. Przez kilka lat, jako EuroMediC – prowadziliśmy również Oddział Chirurgii Naczyniowej wraz z radiologiczną salą operacyjną w szpitalu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Katowicach. A kolejnym etapem rozwoju było powstanie nowoczesnego, na miarę XXI wieku – Szpitala EuroMedic w Katowicach na ul. Kościuszki 92, co znacznie rozszerzyło ofertę usług, świadczonych przez doświadczonych specjalistów wykorzystujących najnowsze technologie. To dzięki pasji i determinacji powstał komfortowy szpital zlokalizowany w centrum Katowic liczący 3,5 tys m2 powierzchni. O znaczeniu tego miejsca decyduje jednak nie powierzchnia, a zakres realizowanych świadczeń medycznychporównywalny do największych szpitali publicznych w regionie.W EuroMedic ogromny nacisk kładzie się na jakość i kompleksowość leczenia.Obecnie w szpitalu funkcjonuje oddział chirurgii naczyniowej, ogólnej (z pododdziałem chirurgii onkologicznej, plastycznej) oddział ortopedii , okulistyki, i intensywnej terapii. Wieloletnie wcześniejsze doświadczenie w chirurgii naczyniowej obejmującej nie tylko wykonywanie sprawdzonych procedur takich jak bypassy obwodowe w przypadku niedokrwienia kończyn , operacje tętniaków aorty, operacje tętnic szyjnych było impulsem do wdrożenia nowatorskich procedur obejmujących leczenie endowaskularne naczyń zarówno tętniczych jak i żylnych . EuroMedic stał się pionierem w badaniach nad zabiegowym leczeniem zaburzeńkrążenia żylnego u chorych z SM. Byliśmy pierwszą w Polsce i trzecią na świecie kliniką, która podjęła badania i próby terapii patologi naczyń u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym (Multiple Sclerosis, MS) dodatkowo cierpiących na przewlekłą mózgowo-rdzeniową niewydolność żył (chronic cerebrospinal venous insufficiency – CCSVI). W naszym ośrodku prowadzimy także badania kliniczne oraz szkolenia dla personelu medycznego. EuroMediC jest organizatorem licznych konferencji krajowych i międzynarodowych. Szpital EuroMediC oprócz chirurgii naczyniowej,wykonuje specjalistyczne zabiegi i diagnostykę medyczną z zakresu okulistyki, chirurgii ogólnej i ortopedii. W celu zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa w klinice funkcjonuje oddział anestezjologii i intensywnej terapii.W szpitalu funkcjonuje Zakład Diagnostyki Obrazowej (tomografia, rezonans, rtg).

Pacjenci mogą skorzystać z laboratorium oraz apteki. Pacjenci po inwazyjnych zabiegach diagnostycznych i operacyjnych – pozostają pod profesjonalną opieką lekarzy i pielęgniarek, reagujących natychmiast na wszelkie zagrożenia. Jako nieliczny spośród prywatnych ośrodków zapewniamy 7 dni w tygodniu,przez 24 godziny na dobę, opiekę anestezjologiczną chirurgiczną. Duża częśc procedur, związanych z wykonywanymi zabiegami operacyjnymi prowadzimy w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – bezpłatnie. Pozostałe zabiegi odbywają sie w ramach prywatnego leczenia. Otaczamy naszych Pacjentów opieką od wstępnego rozpoznania stanu chorobowego, przez dogłębną diagnostykę, leczenie ambulatoryjne, zabiegi operacyjne, aż po monitorowanie stanu zdrowia w poradniach specjalistycznych.

cert-9001
cert-14001
cert-18001

Euromedic to zespół

Atutem szpitala EuroMedic są nie tylko nowoczesne technologie, ale przede wszystkim kadra medyczna . Specjaliści szpitala EuroMedic zdobywają doświadczenie w krajowych oraz zagranicznych ośrodkach medycznych. Lekarze EuroMedic publikują artykuły prezentujące ich doświadczenia medyczne w prestiżowych magazynach naukowych oraz są zapraszani jako prelegenci do udziału w krajowych i międzynarodowych konferencjach. Międzynarodowe doświadczenie naszej kadry pozwala na prowadzenie leczenia zgodnie ze standardami uznanych europejskich towarzystw naukowych.

dr n. med.
Tomasz Ludyga

Prezes szpitala

Właściciel szpitala EuroMedic dr n. med. Tomasz Ludyga jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, którą ukończył jako jedna z pięciu osób z najwyższą średnią. Stopień doktora nauk medycznych uzyskał z wyróżnieniem w 2000r. W latach 1994 – 2008 był asystentem na Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Śląskiej Akademii Medycznej. Autor licznych publikacji z zakresu chirurgii naczyniowej publikowanych w kraju oraz za granicą. Wykładowca prestiżowych ośrodków medycznych i naukowych w USA (New Jersey), w Argentynie (Buenos Aires), Szwajcarii.

W 2001 r. założył EuroMedic Gabinet Chirurgii Jednego Dnia i Poradni Chirurgii Ogólnej i Naczyń, który wkrótce przekształcił się w NZOZ EuroMedic Kliniki Specjalistyczne. W 2007 r. stworzył oddział naczyniowy obsługujący populację blisko 400 000 tyś. osób. W 2011 roku doprowadził do szpitala EuroMedic. W okresie 2001 – 2003 aktywnie działał jako członek Zarządu Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Naczyniowych. Od maja 2012 członek Business Center Club – prestiżowego klubu przedsiębiorców i największej w kraju organizacji indywidualnych pracodawców.

dr n. med. Aneta Adamczyk–Ludyga

Kierownik Oddziału Okulistyki.

lek. med.
Agata Bigewska

Kierownik oddziału intensywnej terapii i anestezjologii

lek. med. Robert Repeć

kierownik oddziału chirurgii ogólnej

dr n.med. Arkadiusz Krupowies

Kierownik oddziału chirurgii naczyniowej

dr n. med. Jan Franiel

Kierownik Oddziału Ortopedii

Współpraca (w zakresie zabiegów operacyjnych i konsultacji):

 • dr.n.med. Leszek Sedlak, specjalista chirurgii naczyniowej, angiolog, specjalista chirurgii ogólnej
 • dr.n.med. Eugeniusz Majewski,specjalista chirurgii naczyniowej, angiolog, specjalista chirurgii ogólnej
 • dr.n.med. Marek Kazibudzki, specjalista chirurgii naczyniowej, angiolog, specjalista chirurgii ogólnej
 • dr.n.med.Maciej Tochowicz, specjalista chirurgii naczyniowej, angiolog, specjalista chirurgii ogólnej
 • dr n.med. Mieczysław Dziedzic, specjalista chirurgii klatki piersiowej, chirurgii ogólnej i dziecięcej
 • lek.med. Marek Fortuna, specjalista chirurgii ogólnej
 • lek.med. Jacek Danowski, specjalista chirurgii naczyniowej i ogolnej
 • lek,med. Bartłomiej Jarnot, specjalista chirurgii naczyniowej i ogólnej
 • lek.med. Andrzej Polak , specjalista chirurgii ogolnej.
 • dr n.med. Zbigniew Śpiewak, kardiolog, internista
 • dn. n. med. Jan Franiel , specjalista ortopedii i traumatologii
 • prof. dr. hab. Jerzy Widuchowski , specjalista ortopedii i traumatologii
 • prof. WSF dr hab. n. med. Wojciech Widuchowski , specjalista ortopedii i traumatologii
 • lek. med. Adam Chrobok , specjalista ortopedii i traumatologii
 • dr n. med. Jerzy Grzywocz , specjalista ortopedii i traumatologii
 • lek. med. Jan Pająk , specjalista ortopedii i traumatologii
 • dr n. med. Jacek Semenowicz , specjalista ortopedii i traumatologii
 • lek. med. Joanna Szalewicz-Szpunar , specjalista ortopedii i traumatologii
 • dr n. med. Roman Walo , specjalista ortopedii i traumatologii
 • dr n.med. Roman Nowak, specjalista ortopedii i traumatologii
 • lek. med. Andrzej Rauer, specjalista anestezjolog
 • lek.med. Małgorzata Brańka-Blada, specjalista anestezjolog
 • lek.med. Adam Nowak, specjalista anestezjolog
 • lek.med. Ewa Liberska, specjalista anestezjolog
 • lek.med. Beata Labus, specjalista anestezjolog
 • lek.med. Aleksandra Machura, specjalista anestezjolog
 • dr n. med. Urszula Gajdzik–Gajdecka, specjalista okulista
 • dr n. med. Ewa Nita, specjalista okulista
 • dr n. med. Krzysztof Ochalik, specjalista okulista
 • lek. med. Katarzyna Posłuszny – Rutkowska, specjalista okulista
 • lek. med. Renata Szostek–Helbig, specjalista okulista
 • dr n. med. Justyna Wróbel, specjalista okulista

Euromedic to miejsce

<
>

Szpital EuroMedic to pięciokondygnacyjny budynek z wewnętrznym ogrodem oraz przytulnymi, komfortowymi salami oferuje pacjentom już wysoki poziom leczenia i obsługi. Obiekt zaskakuje wielkością, modernistyczny styl wprowadza w podziw, a fakt, iż jest to szpital, zadziwia osoby przyzwyczajone do smutnych i zaniedbanych murów przedwojennych budowli.

Otoczenie szpitala to bezpośrednie sąsiedztwo Parku im. Tadeusza Kościuszki, jak również autostrada A4. W doskonałej lokalizacji zapewniamy pacjentom miłe, uspakajające otoczenie. Poruszanie się po samym terenie szpitala ułatwiają tablice informacyjne.

Szpital EuroMedic jest w pełni przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych – zadbano o podjazdy, bezprogowe przejścia, szerokie, automatycznie uruchamiane drzwi, toalety z poręczami, miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych, niskie stanowiska rejestracyjne dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim, wizualne oraz dźwiękowe komunikaty itp. Dla pacjentów mających trudności z samodzielnym poruszaniem się przygotowana została usługa asysty stanowiąca jedną z usług oferowanych przez Centrum Obsługi Pacjenta.

Poziom –1 jest łatwo dostępny dzięki dwóm wejściom zlokalizowanym bezpośrednio przy strefie parkingu oraz podjeździe dla karetek – tam znajduje się Izba Przyjęć oraz zakład diagnostyki obrazowej czynny 24h/d.

Poziom 0 – na parterze budynku zlokalizowano rejestrację, gabinety poradni specjalistycznych oraz Centrum Obsługi Pacjenta. Dla Pacjentów oczekujących na wizytę oraz dla osób im towarzyszącym przygotowano strefę oczekiwania. Bezprzewodowy Internet, TV, codzienna prasa, magazyn EuroMedic Nowa Medycyna, przekąski i napoje – to oferta mile wypełniająca czas oczekiwania na wizytę.

Taras przed wejściem głównym również został wygodnie zaaranżowany z myślą o naszych pacjentach – ekspozycja na popołudniowe słońce to obowiązkowa dawka witaminy D!

Poziomy od 1 do 3 zajmują oddziały szpitalne z blokiem operacyjnym, umożliwiającym wykonywanie zarówno najprostszych zabiegów, jak i najbardziej skomplikowanych. Pokoje na oddziałach są 2-osobowe i 1-osobowe, z wyjątkiem sal wzmożonego nadzoru lekarskiego, przygotowanych dla każdego oddziału.

Kameralne pokoje z własnym węzłem sanitarnym, TV, bezprzewodowym Internetem zapewniają spokojne warunki pobytu w szpitalu. W całym szpitalu mieszczą się dwa bloki operacyjne każdy z dwoma salami oraz 6 gabinetów zabiegowych.

Na każdym z pięter przygotowano wygodne poczekalnie dla rodzin z widokiem na wewnętrzne patio. Strefy poczekalni dla Pacjentów i ich najbliższych mają za zadanie łagodzić stres i wprowadzić w spokojny nastrój.

Nowoczesna i niezawodna aparatura medyczna jest obecnie podstawowym instrumentem pracy każdego lekarza. Szpital EuroMedic skupia sprzęt najbardziej renomowanych marek umożliwiającej wykonanie badań wysokiej jakości oraz przeprowadzenie najbardziej skomplikowanych procedur medycznych.

Szpital jest również wyposażony w aparaturę pozwalającą precyzyjnie monitorować podstawowe funkcje życiowe oraz w razie konieczności wspomagać je. Infrastruktura informatyczna pozwala również na transmisję obrazu z sali operacyjnej w czasie rzeczywistym, w jakości HD, do dowolnego zakątka na ziemi co umożliwia konsultację danego przypadku z zespołem lekarskim nie będącym dostępnym stacjonarnie na sali operacyjnej. Ta sama infrastruktura umożliwia archiwizację zabiegu, przez co pozyskiwany materiał może być wykorzystywany następnie do prowadzenia badań naukowych, działań szkoleniowych oraz edukacyjnych – czym również zajmuje się szpital EuroMedic.

Euromedic to organizacja

Szpital EuroMedic jest wyjątkowy również pod względem organizacji. Zastosowane tutaj rozwiązania organizacyjne pozwalają zaspokoić oczekiwania wymagających Pacjentów. Do zadań Centrum Obsługi Pacjenta należy m.in. informowanie o ofercie szpitala, rejestrowanie na wizyty, wyjaśnianie wątpliwości, przyjmowanie uwag i opinii.

Wprowadzony przez nasz Szpital system biletowy doskonale organizuje czas od przekroczenia progów szpitala po spotkanie z lekarzem. Czas oczekiwania na wizytę jest często traktowany przez Pacjenta jako czas zmarnowany. Jednocześnie dla personelu rejestrującego to czas wytężonej pracy. W poszukiwaniu złotej proporcji między tymi odmiennymi odczuciami prezentujemy w przychodni EuroMedic system kolejkowy. Obiekt jest w pełni zinformatyzowany przez co oferuje szereg udogodnień dla pacjentów.

W obiekcie wprowadzono nowoczesne rozwiązania organizacyjne, m.in. okienka z rejestracją uzupełniają infokioski, systematycznie wdrażany jest system dokumentacji elektronicznej. Do dyspozycji pacjentów jest całodobowa izba przyjęć (dla obsługi przypadków ostrych) – niespotykana dotąd w placówkach prywatnych. Zakład diagnostyki obrazowej (Rentgen, Tomografia komputerowa, Rezonans magnetyczny) to perła w koronie EuroMedic. Poprzez wdrożenie systemu Life Net szpital posiada stałą komunikację z karetkami pogotowia wyposażonymi w oprogramowanie Life Pack. Nowością jest także zainstalowany w salach pacjentów system przywoławczy. W każdym pokoju na ścianie zamontowano specjalny panel umożliwiający pacjentom wezwanie personelu medycznego.

Kompleksowa informatyzacja

Szpital to obiekt w pełni zinformatyzowany przez co oferuje szereg udogodnień dla pacjentów. W obiekcie wprowadzono nowoczesne rozwiązania organizacyjne – do rejestracji prowadzi system kolejkowy optymalizujący czas oczekiwania na przyjęcie, okienka z rejestracją, systematycznie wdrażany jest system dokumentacji elektronicznej, pacjenci dysponują kartami magnetycznymi, umożliwiającymi identyfikację i otwierającymi elektroniczną kartotekę zamiast papierowych kart z historią choroby lekarze coraz częściej posługują się iPadami, za pośrednictwem których dostępna jest wiedza na temat pacjenta.

Centrum Obsługi Pacjenta

Rolą Centrum Obsługi Pacjenta jest otoczenie pacjentów szczególną troską – do zadań COP należy informowanie o ofercie szpitala, rejestrowanie na wizyty, wyjaśnianie wątpliwości Pacjentów, przyjmowanie uwag i opinii, organizowanie usług takich jak dowóz zakupów z sąsiedniego marketu dla Pacjentów naszych Oddziałów, kredytowanie zabiegów komercyjnych, organizacja masaży w trakcie pobytu na oddziale, organizacja zakwaterowania dla osób towarzyszących Pacjentom przebywającym na oddziale i wiele innych.

Zakład diagnostyki obrazowej

Do dyspozycji pacjentów jest zakład diagnostyczny oraz również izba przyjęć (dla obsługi przypadków ostrych) – niespotykana dotąd w placówkach prywatnych. Zakład diagnostyki obrazowej – TK, MR, RTG to perła w koronie EuroMedic – , nowoczesny sprzęt zapewniający wysoką jakość badań stwarza komfortowe warunki ich najbliższych mają za zadanie łagodzić stres i wprowadzić w spokojny nastrój.

Nowoczesna i niezawodna aparatura medyczna jest obecnie podstawowym instrumentem pracy każdego lekarza. Szpital EuroMedic skupia sprzęt umożliwiającej wykonanie badań wysokiej jakości oraz przeprowadzenie skomplikowanych procedur medycznych. Szpital jest również wyposażony w aparaturę pozwalającą precyzyjnie monitorować funkcje życiowe. Infrastruktura informatyczna pozwala również na transmisję obrazu z sali operacyjnej na monitory, w czasie rzeczywistym, w jakości HD, do dowolnego zakątka na ziemi co umożliwia konsultację danego przypadku z zespołem lekarskim nie będącym dostępnym stacjonarnie na sali operacyjnej. Ta sama infrastruktura umożliwia archiwizację zabiegu, przez co pozyskiwany materiał może być wykorzystywany następnie do prowadzenia działań naukowych, szkoleniowych oraz edukacyjnych.

Usługa asysty

Szpital EuroMedic bazując na doświadczeniach zagranicznych wprowadził funkcję opiekuna pacjenta oraz zorganizował usługę asysty. Usługa asysty ma na celu pomoc Pacjentom w dotarciu do szpitala oraz poruszaniu się po nim.